Hakkımızda

 

Hakkımızda

2010 yılında “Gelişim Dershanesi” adı ile dershane olarak eğitim hayatına başlayan kurumumuz, 2015-2016 eğitim öğretim yılında kurucu temsilcimiz Öğretim Görevlisi / Endüstri Mühendisi Cengiz KAYA öncülüğünde dönüşüm ile Temel Liseye’ye dönüştü. Özel Danişmendler Avcılar Temel Lisesi adı ile dershane deneyimini okul çatısı altında birleştirerek başarılı bir dönem geçirdi.

2019 yılında Temel Liselerin kapanması ile okul türünü Anadolu Lisesine dönüştüren kurumumuz “Özel Danişmentler Anadolu Lisesi” ünvanı ile eğitim hayatına katkıda bulunmaya devam ediyor.

Okulumuz Avcılar Mustafa Kemal Paşa Mahallesi’ nde Ambarlı Kavşağı durağında cadde üzerinde yer almaktadır. 1000 m2 alanda öğrencilerimize laboratuar, kütüphane, spor salonu, vakit geçirmeye uygun kafeterya, bahçe ve 15’er kişilik sınıfları ile öğrencilerine birebir eğitim imkanı sunmaktadır.

Eğitim anlayışımız her şeyden önce öğrencilerimizin mutlu ve kendisine güvenen bireyler olarak okul hayatını geçirmesi temelli kurgulanmıştır. İdealimiz; “mutlu okul, mutlu öğrenci, mutlu okulda mutlu öğretmendir.”

Eğitim anlayışımıza göre okullar; farklı ilgi ve yeteneklere sahip birçok öğrencinin bir çatı altında toplandığı kurumlardır. Danişmentler tarihsel misyonunada uygun olarak kendine güvenen, kişiliği gelişmiş, sorumluluklarını bilen ve yerine getiren; sanata ve kültüre gereken önem veren; doğayı seven, ailesine, yurduna, ulusuna saygılı bireyler yetiştirmeyi amaçlayan bir aileyiz.

Ön Kayıt FormuDanismendli Ol